Сайтқа кіру
Қарағанды облысы
Ұлытау ауданы
№11 Қоскөл орта мектебінің биология пәні мұғалімі
Тортаева Айгуль Сериковна
6-сыныптағы биология сабағының қысқа мерзімді жоспары
Күні: | Пәні: биология
| Сыныбы: 6 |
Сабақтың тақырыбы: | Астық тұқымдастар. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формалары. | |
Жалпы мақсаты: | Астық тұқымдастарына тән жалпы құрылыс ерекшеліктері мен олардың жеке өкілдерінің экологиялық және халық шаруашылығындағы маңызын талдау | |
Сілтеме: | 6 сынып биология, биология оқыту әдістемесі электрондық оқулық | |
Оқу нәтижесі: | Сыни тұрғыдан ойлау арқылы нұсқаулық картамен жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін жеткізуге ,қорытындылай білуге үйрету. | |
Негізгі идеялар: | Оқушылардың оқулықпен, қосымша материалдармен жұмыс жасап, кластер, синквейн құруға дағдыландыру; | |
Қолданылатын материалдар: | АКТ флипчарт, маркер, фломастерлер, стикер, бағалау парағы | |
Оқыту формасы, технологиясы, әдістері: | Топпен жұмыс, жеке жұмыс Блум таксономиясы. |
Ойлау деңг. | Мақсат | Күтілетін нәтиже | Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят) | Бағалау | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
Білу | Психологиялық ахуалды көтеру
Өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру
|
Білімдері тексеріледі
| Психологиялық тренинг Екі топқа бөліну «Таудың ұшар басына шығу» ойыны
Гүл формулаларын сәйкестендіру кестесі |
|
|
| Үй тапсырмасы мен жаңа тақырып бойынша ойтүрткі сұрақтар қою, тапсырмалар орындату | Тапсырмалар ды топ болып ақылдасып орындайды, біріне-бірі көмектеседі |
Тақырыпты білуі | толық | 2 | ||||||
орташа | 1 | |||||||
төмен | 0 | |||||||
Түсіну | Топтық жұмыс арқылы жаңа білімді өздеріне меңгерту | Жаңа тақырыпты өздері оқып түсінеді , топ мүшелері бір-біріне түсіндіреді | Жаңа сабақтың тақырыбын интерактивті тақтадан өлең шумақтарын оқытып, сұрақ қою арқылы табады. Слайд көрсетіледі.Постер жасау
| Жаңа тақырыпты түсінуі | толық түсінді | 4 | Оқулық бойынша топтық жұмыс беру. Кластер Қосымша түсінік беру (слайд-презентация көрсету) | Мәтін бойынша жұмыс жасайды |
жартылай түсінді | 2 | |||||||
түсінбеді | 0 | |||||||
Қолдану | алған білімді іс жүзінде қолдану | Білімдерін нақтылайды. | Постер қорғау Сұрақ-жауап | Білімдерін қолдана ала ма? | өте жақсы | 6 | Іс тәжірибеде жасауға тапсырма беру. | Постерді бірлесе отырып құрады |
жақсы | 3 | |||||||
төмен | 0 | |||||||
Талдау | алған білімдерін зерделеу, ажырату, салыстыру | Өткен тақырыппен байланыстыра отырып салыстырадыастық тұқымдастарымен пияз тұқымдастарының айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табады | Бекіту тапсырмалары |
| толық табуы | 8 | Сергіту сәтін жасатады
| Алған білімдерін өткен біліммен салыстырады |
жартылай табуы | 4 | |||||||
таба алмауы | 0 | |||||||
Жинақтау | алған білімдерін тұжырымдау қайта анықтау | алған білімдерін тұжырымдайды Интерактивті тақтадағы семантикалық картаны толтырады және өз ойларын дәлелдейді | Синквейн | Тапсырмаларды орындауы | толық | 10 | Оқушыларды бақылап,қадағалайды | Тапсырмаларын орындайды |
толық емес | 5 | |||||||
орындалмады | 0 | |||||||
Бағалау | Ойланып шешім қабылдау, жорамалдау
|
| Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»
| ойларының ұшқырлықтары | жоғары | 12 | Оқушылардың ойын тыңдап, сабақты қорытындылайды | Өз ойларын еркін жеткізеді |
орташа | 6 | |||||||
төмен | 0 |
Биология → §8 Бұлшық ет және жүйке ұлпаларының құрылысы мен қызметі.
Биология → ФОТОСИНТЕЗ, ОНЫҢ САТЫЛАРЫ ЖӘНЕ БИОСФЕРАДАҒЫ ҒАРЫШТЫҚ РОЛІ
Биология → §35 Антропосоциогенез сатылары. Адамның бейімделуі.
Биология → Мәдени өсімдіктердің шыққан орталықтары
- 673030
Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!
Пәндер
Ұстаздарға
Оқушыларға
Лауазым иелеріне
Блогтағы жазбалар
Mail.ru тобымызға қосыл
Facebook парақшамыз
VK.COM тобымызға қосыл