"Сан аралықтары"

Сабақтың тақырыбы:  Сан аралықтары.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділігі: Сан аралықтарын түсіне  отырып есептер шығару, тақырыптың маңыздылығын меңгерту

2. Дамытушылығы: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыта отырып, тақырыпты толық меңгерту..Ұжымдық, топтық, жұптық, жекелеген жұмыстар  жүргізу.

3.Тәрбиелігі:  Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке,.еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Қайталау, практикалық сабағы

Әдіс-тәсілдер: С.Т.О. стратегиясы, сұрақ-жауап, түсіндіру, топтық,

Сабақтың көрнекілігі: слайд, кесте, үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру бөлімі

Сәлеметсіз бе оқушылар, отырыңыздар! Бүгінгі сабағымыз күнделікті сабағымызданөзгеше болмақшы. Сабағымыз мақсатына жетсін, жақсы өтсін деп, өзімізді  жақсы көңіл күйге келтіріп алайық.

Мысалы: Күннін шуағындай жылу тілеймін.Қажымас қайрат тілеймін.

Таудай талап тілеймін     Сәттілік тілеймін.

«Сабағымыз жақсы өтсін, бірімізге-біріміз сәттілік тілейміз »

2 Үй жұмысын тексеру:     № 992  №994

 

1. -2 1/2≤х ≤ 11 

2. -7<у ≤ 2.5

3.

4. -6 ≤у<3,7

5. -∞ ≤-3

. 2 мин

 

№994

Сан аралығының  белгіленуі

(-∞;3]

[-3;2]

(-7;0)

Сан аралығының атауы

сәуле

кесінді

интервал

3. Қызығушылықты ояту тапсырмалары:

Кубизм» стратегиясы.

 «Кубизм» стратегиясының шарты:  әр оқушыға  сұрақтар кубик арқылы лақтырылады, қойылған сұрақтарға  жауап беру керек.

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтан  алған білімдерін жинақтау, қорытындылау, бекіту, оларды жылдамдыққа, ептілікке, алғырлыққа үйрету.

1.      Санды теңсіздіктің неше қасиеті бар?

2.      Санды теңсіздіктерді қалай қосамыз?

3.      Сан аралықтарының түрлерін ата....

4.      Интервал  түрі туралы, ұқсас сан аралығы

5.      Шексіздік қай сан аралығында кездеседі?

6.      Сәуле, ашық сәуле туралы.....

4. Мағынаны тану  Оқулықпен жұмыс

№1000 кестедегі сан аралықтарына тиісті ең үлкен бүтін санды, ең кіші бүтін санды тауып кестені толтырыңдар

Сандар аралығы

[-10;8]

(-2;8)

[-3;3)

(-5;4]

Ең үлкен бүтін сан

8

8

3

4

Ең кіші бүтін сан

-10

-2

-3

-5

 

Математикалық диктант

№1002 Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеп, теңсіздікпен жазыңдар:

1.      Бас нүктесінің координатасы 3-ке тең сәулені кескіндеңдер. Осындай неше сәулені кескіндеуге болады?

2.      -5 тен 2-ге дейінгі интервал

3.      -1 ден 6-ға дейінгі кесінді.

№1005 Мына қос теңсіздіктердің шешімдерінің жиынын сан аралығымен жазыңдар:

1.     

2.      -3

3.     

4.     

Көршіңді тексеру.

5.      Рефлексия Кестені толтырыңдар:

Қос теңсіздікпен жазылуы

Сан аралығының координаталық түзудегі кескіні

Сан аралығының аты

Сан аралығының белгіленуі

-3<x<2

Интервал

(-3; 2)

-3<x<2

Кесінді

[-3; 2]

-3<x<2

Жартылай интервал

[-3; 2)

x>-3

Сәуле

[-3; +∞)

x<2

Ашық сәуле

(-∞; 2)

 

6.      Ой, толғаныс!       Сәйкестендіру тесті

7.      Бекіту.

Ашық тест  

1.      Берілген теңсіздік қайаралыққа тең?

1.     

 

2.      Берілген қос теңсіздік қай аралыққа тең. -1

3.      Берілген теңсіздік қай  аралыққа тең? х

4.      Координаталық түзуде берілген сәуле қай аралыққа тең?

5.      Координаталық түзуде берілген  кесінді қай араллыққа тең?[8;19]

Тест тапсырмалары

Жауаптары

1

3

2

1

3

2

4

4

5

4

8.       Қорытындылау:

Мен қайталау арқылы… нені еске түсірдім?

Өзіңді қай жауабың үшін мақтай аласың?

Қай жауабыңа қанағаттанбадың?

Не үшін?

Өзіңді бағала. Бағалау.

Үйге тапсырма: №1005, 1007

Сабақ аяқталды, сау болыңыздар!

 

 

 

Әбіш негізгі жалпы білім беретін мектебі

 

 

 

 

Ашық сабақтың тақырыбы:

« Сан аралықтары»

6- сынып

 

 

Өткізген: Имангалиева Г.Н

математика пәні мұғалімі

 

 

 

 

 

 

08.02.2016жыл 

Осыған ұқсас жазбалар:

ХимияӘрекеттесуші заттардың біреуі артық алынғандағы химиялық реакция теңдеулері бойынша есептеулер

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 2840672

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru