Мақта қыз бен мысық

3 қараша 2016 - Жанна Кенжебекова

Сабақ тақырыбы:  

Мақта қыз бен мысық

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні       Ж.Е. Кенжебекова

Сынып 1

Қатысып отырғандары

Келмегендер саны 0

Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар

4.1.1.1. Тыңдалым тəсілдерін қолдану

4.2.4.1. Тыңдалған мәтінді мазмұндау

4.3.1.1.  Оқу түрлерін қолдану

4.2.6.1. Оқыған, тыңдаған материал бойынша өзіндік көзқарасын білдіру

4.3.5.1.  Түрлі дереккөздерден қажетті ақпарат алу

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

 

 

Тыңдалған мәтінді түсінеді

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Тыңдалған мәтінді мазмұндай алады

Кейбір оқушылар істей алады:

Оқыған, тыңдаған материал бойынша өзіндік көзқарасын білдіре алады

Тілдік мақсат

Грамматикалық нормаларды сақтау

Осының алдындағы оқу

Өтілген тақырыптар бойынша жаңа сөздердің мағынасын ажыратып, тілдік қарым-қатынаста қолдана алады.

Жоспар

Жоспарлана

тын уақыт

Жоспарланатын жұмыс

(өз тапсырмаларыңызды жазыңыз)

Ресурстар

    Басы

( 5  минут )

 

Оқушылармен амандасамын, түгендеп, шаттық шеңберіне шақырамын.

«Шаттық шеңберіне» тұрып оқушылар:

Біздің күлкіміз көңілді, (қолдарын еріндерінің шетіне жақындатады)

Жеткізсін жылу мен шаттықты. (қолдарын жүректерінің

тұсына қояды)

Бөліскен жақсы ғой өмірде, (қолдарын алға созады, саусақтары күн сияқты)

Қуаныш, мейірім, бақытты. (қолдарын екі жаққа созады).

Топқа «Пазл» арқылы бөлінеді. Жетелеме сұрақтар арқылы тақырыпқа шығу:

-Әр топтан ненің суретін шыққаның сұрау.

— Олай болса сабақтың тақырыбы қалай болады?

·         Сонымен мақсаттарымызға жету үшін белсенді болып жұмыс жасайық!


  

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

(  20 минут)

Т. Оқушылар «Мақта қыз бен мысық» ертегісін көреді.

 

«Сөздікпен жұмыс»

Мейіз – изюм
Тауып алады – нашел (а)
Қатығын төгеді – выливает кефир
Құйрығын кесіп алады – отрезает хвост
Жапырақ – листья
Шөлдеп тұрмын – сильно хочется пить

Жұмыртқа – яйцо
Дән – зерно
Тышқан – мышь
Көреді – увидит
Бас салады – хватает

Тары — пшено

 

Бағалау критерийлері:

Дискрипторлар:

 

Жаңа сөздермен танысады

-Жаңа сөздерді оқыды;

-Жаңа сөздерді қайталады;

-Сөздердің аудармасын түсінді;

 

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.

 

Ø  «3»

 

Ø   «4»

 

Ø   «5»

 

ЖЖ. «Сәйкестендіру». Мысық қайсысынан не алады? (Тапсырма парақтарын таратамын)

Дәптерге жазу.

1. Сиыр.                   1. Тары.

2. Тауық.                  2. Сағыз.

3. Ағаш.                   3. Су

4. Дүкенші.              4. Қатық.

5. Қыздар.                5. Жапырақ.

6. Тышқан.               6. Жұмыртқа.

                Жауабы:

1. Сиыр.                   1. Тары.

2. Тауық.                  2. Сағыз.

3. Ағаш.                   3. Су

4. Дүкенші.              4. Қатық.

5. Қыздар.                5. Жапырақ.

6. Тышқан.               6. Жұмыртқа

Бағалау критерийлері:

Дискрипторлар:

 

Ертегідегі кейіпкерлердің берген заттарын  сәйкестендіреді

-Ертегіні есіне түсіреді;

-Кейіпкерлерге қажетті нәрсені анықтайды;

-Сәйкестендіреді.

 

Әр дұрыс сәйкестендіру 1 балл болып есептеледі.

 6/6- «5»

6/5 – «4»

6/4 – «3»

 

                   

 

Cоңы

(  15 минут )

 

«Сергіту сәті».

 

Топтық жұмыс

І, ІҮ топ. «Оқиға желісі»

 

 

 

 

Бағалау критерийлері:

Дискрипторлар:

 

Ертегінің сюжетін құрастырады

Ертегіні естеріне түсіреді;

Ертегіге байланысты өзара ақылдасады;

Оқиға желісін құрды;.

ІІ, Ү топ. «Фишбоун»

 

Оқушылар «Мақта қыз бен мысық» ертегісін «Фишбоун» стратегиясына салып, таныстырады.

 

 

Бағалау критерийлері:

Дискрипторлар:

 

Ертегінің сюжеті бойынша  себеп-салдарын бөліп көрсетеді

 

Ертегіні еске түсіреді;

Ертегінің кейіпкерлерін біледі;

Ертегінің мазмұнын түсінеді;

Ертегі кейіпкерлерінің іс-әрекеттерін жазады.

ІІІ, ҮІ топ. Ертегіні сахналау

 

 

Бағалау критерийлері:

Дискрипторлар:

 

Ертегіні сахналық қойылым ретінде көрсетеді;

 

Ертегінің кейіпкерлерін анықтайды;

Ертегіні рөлге бөледі;

Жаңа сөздерді, сөз тіркестерін пайдаланып сөйлемді дұрыс қолданады;

Әр дискриптор 1 балл бойынша бағаланады.

Топтардың жұмысары «Бас бармақ» арқылы бағаланады.

 Сабақты қорыту

(  2  минут )

 Рефлексия. Оқушылардың алдына жеке «Блоб ағашын» таратып беремін. Оқушылар өздерін сабақтың басында қандай болғанын қызыл түспен, аяғында қандай болғанын жасыл түспен ерекшелеп белгілейді. Осы арқылы оқушылардың  жетістігін көремін.

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма

«Менің мысығым» мәтін құрау

Күнделікке түртіп алу.

Қосымша  ақпарат

Саралау – сіз көбірек қолдауды қалай көрсететін боласыз? Барынша қабілетті оқушыларға сіз қандай тапсырма беретін боласыз?

Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, денсаулық және қауіпсіздік, АКТ қолдау. Құндылықтар.

Әр оқушының қабілетіне байланысты берілетін тапсырмаларды түрлендіремін. Қабілетті оқушыларға шығармашылық жұмыс беремін (ой толғау т.б). 

Критерий арқылы, «Бағдаршам» арқылы, «Блоб ағашы» арқылы оқушылардың жұмысын бағаладым.

Музыка, информатика, бейнелеу өнері, әдебиетттік оқу.

Рефлексия

     Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

— Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

— Оқушылар бүгін не үйренді?

— Оқу ахуалдары қандай болды?

— Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

— Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?

      Бұл сабақта мен жазған оқу мақсаттарына қол жеткіздім. Себебі: оқушылар жаңа тақырып бойынша сөздіктерді біледі, жаңа сөздерден сөз тіркесі мен сөйлем құрастырды. Әр тапсырма өз деңгейінде орындалды. Оқушылар бұл сабаққа ерекше қызығушылықпен қатысты. Мен уақытты дұрыс ұстана алмадым, себебі әр тапсырманы бергенде таймерді пайдаланбадым. Оқушылардың жұмыстары дәл уақытында дайын болмағандықтан, қосымша уақыт керек болды.

Қорытынды бағалау

 Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1.  «Фишбоун» әдісі сабақ барысында жақсы өтті.

2. «Драма» әдісі  сабақ барысында өте тиімді болды.

   Оқыту мен оқу барысында  қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1. «6 сұрақ» әдісі сабақты жақсартатын еді деп ойлаймын.

2. «Стоп кадр» әдісі сабақта оқушылардың қызығушылығын арттырып, сабақты жақсартатын еді.

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1546007

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru