Қазақ тілі

А) Оқушыларға қаратпа сөз туралы білімдерін толықтыруға мүмкіндік туғызу;

Ә) Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту;

Б) Ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

10 наурыз 2018 - Кулайша Кужакова | 419 көрілім

1.     Сөз (ашып беру) 5 мин

2.     Ән 5 мин

3.     Мамандық туралы ақпарат (баяндама оқушы) 3-4 мин

4.     Өлең шумақтары (оқушы) 3-4 мин

5.     Сауалнама (оқушылардың 9-11 сынып оқушыларынан алған сауалнама видеоролигі) 3-4мин

6.     Би (флешмоб) 5 мин

7.     Залмен ойын (ерекше мамандық атаулары беріледі, көрермендер түсіндіреді) 6-7 мин

8.     Қонақтармен сұқпат (оқушылар келген мамандық иелеріне көкейінде жүрген сауалдарын қойып жауап алады) 8-10 мин

9.     Менің болашақ мамандығым (11сынып оқушысының монологы, 11 сынып оқушыларының диалогы немесе көрініс) 5-6 мин

10.   Сергіту (демалу) сәті: жастар талабына сай (махаббат тур) өлең шумақтары 4-5 мин

11.   Қорытынды (сөз беру)

12.   Әнмен жабу

 

21 желтоқсан 2017 - Инабат Онгалбаева | 376 көрілім

№ 13  ЖАЛПЫ  ОРТА   БІЛІМ  БЕРЕТІН   МЕКТЕБІ

 

 

 

 

 

АШЫҚ САБАҚ

 

ТАҚЫРЫП:

 

«Асық»   ойыны

 

 

 

 

 

 

ӨТКІЗГЕН:

Киреева Б. К.

 

 

 

Орал қаласы.

4 қараша 2017 - Бибигуль Кадырхановна | 714 көрілім

Бекітемін

Мұғалім: Чабаева  Мадина

Уақыты: 16.11.2016 ж

Сынып: 10 «Ә»

Сабақтың атауы

Сөйлеу тілінің фонетикалық-морфологиялық синтаксистік ерекшеліктері

Мақсаты

Сөйлеу стилі туралы жан-жақты түсінік беру,  стильдің түрлерін ажырата білуге үйрету. Түрлі әдістерді пайдалана отырып, оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыруға баулу. Сабақ барысында  оқушылардың білімін  бақылау арқылы сауатты жазуға машықтыру.   

Қолданылатын әдіс — тәсілдер: Пікірлесу, сахналау, ойтүйін жасау, сұрақ — жауап.

Көрнекілігі

Қазақ тілін оқыту әдістемесі. Қазақ тілі оқулығы.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Сыныпты түгендеу

Оқушылар сабаққа қатысушылар туралы мәлімет береді

Топқа бөлу

Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу

-оқушылар топқа бөлінеді.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Мақсатыңа жет» бейнеролигін көрсету.

— оқушылар  өз ойларын айтады.

— өз ойларын ортаға қорғайды.

Үй тапсырмасын сұрау,

қызығушылықты ояту

Үйге берілген тапсырманы сұрау

-оқушылар топ болып тапсырманы орындайды.

Жаңа сабақ

Тақтаға өтілетін тақырыпты жазу.

Оқушылар дәптерге жазады.

Мағынаны тану

Сөйлеу тiлiнiң фонетикалық-морфологиялық ерекшелiктерi.

 Дыбыстарды түсiрiп айту сөйлеу тiлiне тән фонетикалық белгiлерге жатады: бас-ың қағыр (басыңқалғыр), кеп отыр — келiп отыр, боп па — болып па т.б. тiркестерде дыбыстарды түсiрiп айту сөйлеу тiлiне тән құбылыс.

Синтаксистiк ерекшелiктерi. Сөйлеу тiлi стилiнiң басқа стильдерден өзгешелiгi, ең алдымен сөйлем құрылысынан байқалады. Сөйлеу тiлiнде сөйлем түрлерi аралас келедi. Сұраулы, лептi, риторикалық сұраулы сөйлемдер көп қолданылып, сөйлем диалогқа құрылады:

Баланың сөзiн сөз деп, о несi-ай маған! (Б.Майлин)

Оқушылар мұқият тыңдайды. Фонетикалық- морфологиялық, синтаксистік мағынасын тануға үйренеді.

Ой толғаныс

47- тапсырманы оқып, ауызекі сөйлеу тілі стилінің тілдік сипаты, фонетика – морфологиялық ерекшелігіне қарай ауызша талдау жасау.

Оқушылар мәтінді топ бойынша әрі қарай жалғастырады

Бағалау

Бағалау парақшаларымен жұмыс

Үйге тапсырма

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Күнделіктеріне жазады


 

 

25 қыркүйек 2017 - Мадина Чабаева | 1219 көрілім

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен 2017-2018 жылғы жаңартылған бағдарлама бойынша (ОМЖ ҚМЖ) сабақ жоспарлары дайын болды. Жоспар соңғы әдістеме бойынша жасалған. Бағасы әр сынып   8000 тг. Оның ішіне қазақ тілі және әдебиет екі пәннің бір жылға арналып жасалған Орта және қысқа мерзімді сабақ жоспары кіреді. 

24 тамыз 2017 - Админ | 7437 көрілім
19 сәуір 2017 - Жанша Текеева | 1023 көру
19 сәуір 2017 - Жанша Текеева | 1212 көрілім
19 сәуір 2017 - Жанша Текеева | 1291 көру

Безродных атындағы орта мектебінің

8а сынып оқушысы

Сулейменова Мейірім

12 сәуір 2017 - Кенжегул Бекбаева | 697 көрілім

Безродных атындағы орта мектебінің

8а сынып оқушысы

Сулейменова Мейірім

12 сәуір 2017 - Кенжегул Бекбаева | 724 көру
1 сәуір 2017 - Жанша Текеева | 641 көру

Нәтиже сабақ. «Менің мектебім»

         Сабақ мақсаты: 1. Үшінші модульмен бірінші тоқсанда өткен тақырыптарды еске түсіре отырып, оқушылардың алған білімдерін тексеру, бағалау.

2. Оқушылардың тілін, ауыз екі сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, есте сақтау, көру, тыңдау және түсіне білу қабілеттерін байқау, шапшаңдылыққа дағдыландыру, сауаттылықтарын арттыру.

3. Отбасындағы сыйластыққа, ұл мен қыз әдебіне баули отырып, «үлкенге құрмет, кішіге ізет» етуге, қайырымды, мейірімді болуға тәрбиелеу. 

23 наурыз 2017 - Бакытгуль Мадиева | 918 көрілім
Беттер: 1 2 3 Келесі Соңғы
Здесь нет никого ;-)

Блогтағы жазбалар