Абай "Жиыра тоғызыншы сөз"

Пәніәдебиет сыныбы: 7 Мұғалімнің аты-жөні Сейфуллина Орынбасар Боранбаевна

Сабақтың тақырыбы: Абай «Жиырма тоғызыншы қара сөз»

Сабақтың мақсаты: Абай қара сөздерінің тәрбиелік мәнін түсіну, адамгершілік тәрбие берудегі ақынның философиялық шолуларының маңызын түсінуге үйрету, жиырма тоғызыншы қара сөзінің мазмұнын меңгерту.

Оқушы дүниетанымын қалыптастыру, адамгершілік қасиеттерді оқушы бойына сіңіру, ойшыл көтерген проблемалар тағылымынан үлгі алып, оқушының азаматтық бейнесін қалыптастыру.

Оқушыларды өзінше ой қорытуға, ой түюге баулу, шығармашылық жұмысқа жұмылдыру арқылы таным-түсініктерін дамыту.

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Сабақтың әдіс-тәсілдері (модуль, стратегиялар)

Күтілетін нәтиже

Бағалау

Барлығын қамту (оқушының іс-әрекеті)

Ресурстар

2 минут

7 минут

7 минут

2 минут

3 минут

3 минут

9 минут

5 минут

2 минут

3минут

2 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

Гете, Лермонтов, Абай туралы жинап келген деректерін айту.

«Қараңғы түнде тау қалғып» өлеңін жатқа айту.

ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту.

1-топ.Абай өлеңдерінің тақырыбы мен тәрбиелік мәні.

2-топ. «Қансонарда бүркітші шығалы аңға» өлеңінің мазмұнын ашу.

3-топ. «Қараңғы түнде тау қалғып» өлеңіне сатылай кешенді талдау.

4-топ. Өлеңді толықтырып жазыңдар.

ІҮ. Сергіту сәті. «Жаңа күн» бейнеклипі

Ү. Жаңа сабақ.

1.Қара сөз туралы, оның тәрбиелік мәні туралы мағлұмат беру.

2.«Жиырма тоғызыншы қара сөз»

3. Мәтінмен жұмыс.

Абайдың сынға алған мақал-мәтелдеріне өз пікірлерін қосу.

ҮІ. Бекіту. 1.«Асыл сөздің жалғасын тап»

2.Халық арасына мақал болып қалған Абай сөздерімен таныстыру.

ҮІІ. Қорытынды

ҮІІІ. Бағалау

ІХ. Үйге тапсырма

Х. Кері байланыс

Абайдың өлеңдері арқылы топқа бөлу

«Қызығушылықты ояту»

Топтастыру.

Мағынаны тану.

Электронды оқулық.

Семантикалық карта

«Екі жақты күнделік»

«Екі жұлдыз бір тілек»

Абай туралы білетіндерін ортаға салады, білімдері толығады.

Түсініктері қалыптасады.

Пікірлері туындайды.

Формативті бағалау.

Әр топ өзіне ұнаған топтың постеріне смайлик жабыстырады.

Бағалау парағы

Оқушылар өлең тақырыптары бойынша топқа бөлінеді.

Топта берілген тапсырмалар бойынша жұмыс істейді.

Ортаға шығып постер қорғайды.

Оқушылардың бойлары сергіп қалады.

Мазмұнын түсінеді.

Топпен біріге отырып, ойларын ортаға салады Тақтада кесте толтыру.

Сабақ туралы ойларын бөліседі.

7-сыныпқа арналған әдебиет оқулығы. Авторлары:

Қ.Әбдезұлы,

С.Ч.Тұрсынғалиева,

АКТ, слайдттар,

Электронды оқулық, маркерлер, бағалау парағы

Осыған ұқсас жазбалар:

Физикафизика пәнінен орта және қысқа мерзімді жоспарлар

БастауышҚысқа мерзімді жоспар. Уақыт өлшем бірліктері және үлестері

КембриджХҮІІІ ғасырдағы қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайы (ҚМЖ)

БиологияЖорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы (қысқа мерзімді жоспар)

Қазақ әдебиетіXX гасырдын басындагы казак әдебиеті

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1072437

Пікірлер (0)

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар