Әдебиеттің дамуы

12 наурыз 2014 - Асем Тургалиева

Сабақтың тақырыбы:

Әдебиеттің дамуы

 

Сілтеме:

Жоспар

Мақсаты:

Көп жанырлы көркем әдебиеттің дамуы  туралы ұғындыру, ерекшелігіне тоқталу.

Оқыту нәтижесі

Жауапкершілігі, тәуелсіздігі, өз бетінше ізденісі қалыптасады;

Түйінді идеялар:

Ми ойлағанды тіл тындырады

         Уақыты

 

 

 

 

 

 

      Ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

3 минут

 

Сәлемдесу

 

Оқушылар бір – бірімен қол алысып, маңдайларын  тигізіп «Мен бүгін сізбен жұмыс жасауға дайынмын» деп амандасады

 

 

7  минут

Плакат, маркер, пластелин.  Интерактивті

                                                 тақта

«Кім жылдам?»

 

 

Автор орындығы

Өткенді еске түсіру мақсатында интерактивті тақтадан оқушыларға сауалдар қойыады

«Қазақ тілін дамытудың негізгі бағыттары»  эссе

Сөзбен бағалау .

 

Үш шапалақ

14  минут

Топқа бөлу

Әдебиеттің дамуы

 (ЖИГСО)

Мақал-мәтелдің жалғасын табу арқылы бөлінеді.

 1.Ғасырлардың алғашқы онжылдықтарындағы қазақ әдебиеті.

2.ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы  қазақ әдебиеті.

 3. Қазақстандағы орыс әдебиеті.

 

 

 

Үш шапалақ

4 минут

Сергіту сәті   «Егер мен...»

«Егер мен...»
Шеңберде тұрған оқушылар бір-бірінің сөйлемдерін аяқтайды. Барлығы да шынайы болулары керек. Мысал: 1) Егер мен милиционер болсам… 2)… Мен балалар үшін ақысыз Диснейленд жасар едім… т.б

 

2 минут

Топқа бөлу.

Оқушылар  1,2,3 санау арқылы топтасады.

 

10 минут

І топ. Тарихи сынақ хат

ІІ топ. Ғасыр басындағы көркемөнердің  жайы» эссе

ІІІтоп. «Қазақ романдарының пайда болуы»  әңгімелеу

Топтар берілген тапсырмаларды бірлесе орындайды.

Екі жұлдыз бір тілек

5 минут

Бүгінгі сабақ бойынша білімдерін қорытындылады

 

 

Не білемін?

Не білгім келеді?

Не білдім?

   
   

Оқушылар сабақ смайликтер аркылы бағалайды.

 

Қосымша тапсырмалар

Жеке оқушыларға: Тақырып бойынша мәлімет жазу

Не сәтті өтті?

Сабақ жақсы өтті, оқушылар көңілді болып, тапсырмаларды өз мәнінде орындады.

Нені өзгертер едің?

Оқушылардың ойларын тыңдап, пікірлесіп отыруды жиірек пайдалану. 

 

 

 

 

 

Осыған ұқсас жазбалар:

Биология§ 46 Экологияға кіріспе.

Биология§8 Бұлшық ет және жүйке ұлпаларының құрылысы мен қызметі.

БиологияМәдени өсімдіктердің шыққан орталықтары

Биология§35 Антропосоциогенез сатылары. Адамның бейімделуі.

Биология§3 Көмірсулар

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1152278

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар