Түркия

Сыныбы

9 «б»

Сабақтың тақырыбы

Түркия

Мақсаты

Түркия елі туралы білім қалыптастыру.

Күтілетіннәтижелер

Түркия елінің тарихи маңыздылығын сынайды, деректерді талқылайды және баға береді

Сабақ түрі

Жаңа сабақ

Тапсырмалар

Жеке жұмыс, топтық жұмыс, постер арқылы берілген тапсырманы топ арқылы қорғау, тарихи диктант

Керекті жабдықтар

Интерактивті тақта, қосымша материалдар, маркерлер т.б

Сабақ барысы: Шаттық шеңберіне тұру, бір — біріне жылы лебіздерін білдіру.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

7 мин

— Оқушылармен амандасу;

— сыныпты түгендеу;

— кезекшілік қызметін қадағалау;

— оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Сергіту сәті.Музыка қосылып тұрады. Оқушыларға Түркия Республикасының ұлттық мақтанышылары бар суреттерді таратады. Суреттін артындағы үй тапсырмасына байланысты жазылған сұрақтарға жауап беріп, топқа бөлу, топтың ережесін естеріне түсіру.

1.-Мұғаліммен сәлемдесу;

— кезекшілік қызметін атқару;

— сабаққа зер салу.

Оқушылар сабаққа жаңа серпінмен бастау мақсатында сергіту сәтін жасап, топтың ережесін еске түсіріп, топқа бөлінеді.

Оқушылар берілген сұрақтарға тез жауап береді.

Тұсаукесер

7мин

Бейнеролик арқылы «Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабаққа ой шақыру, түсініктерін жинақтау, сабақты айқындап алу.

Бейнеролик тамашалаймыз

-Бұл бейнероликтен не көрдіңіздер?
— Бұның барлығы қай мемлекетке жатады?

Дәптермен жұмыс. Күннің

жадысы, тақырыбы жазылады.

Оқушылар бейнероликті көреді

Негізгі бөлім

I – тапсырма

20 минут

Жеке жұмыс.

Жұптық жұмыс

Топтық жұмыс Топтық әңгіме

I – топ Түрік халқының ұлт – азаттық күресінің басталуы және құқық қорғау ұйымдарының құру.

II – топ 1921 – 1922 жылдарындағы Ресей – Түркия келісімдері және Сакария шайқасы. Кемал үкіметінің реформалары

III – топ 30 – жылдардағы Түркия Республикасының халық – аралық беделінің тұрақтануы. Екінші дүние жүзілік соғыс жылдарындағы Түркия.

Кітаппен жұмыс.Оқушылар тыңдайды, естиді, көреді, ойланады.

Жұбымен талқылайды. Оқушылар интерактивті тақтадан көрген –естігендерін еске түсіріп ой қорытындылайды.Топ болып талдайды.Ортаға өз ойларын сала отырып, постер қорғайды.

Білгендерін, түсінгендерін топта айтып, бірге талдайды.

Берілген тапсырманы орындайды.

Бекіту

II – тапсырма 5 минут

Тарихи диктант

Оқушылар сұрақтарға тез жауап береді.

6 минут

Бағалау

Үйге тапсырма

Рефлексия

Оқушылар сұрақтарға тез жауап береді. Басбармақ арқылы.

Форматтивтік бағалау әр топ бірін – бірі бағалайды және түсіндіреді

Түркия

I – топ буклет

II – топ реферат

III – топ призентация

Оқушылар алған білімдерін өз ойларымен қортындылайды.

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1072373

Пікірлер (1)

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар