Кең пейілділіктің шегі бар ма? (ҚМЖ)

Пән мұғалімі Қожамбердиева Гуляимнің қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мерзімі

2,12,2014ж-5,12,2014ж

Сабақтың тақырыбы

Кең пейілділіктің шегі бар ма?

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға бауырмалдық және кең пейілділік ұғымдары туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар көпшіл, қамқор болуға тәрбиеленеді

Сабақтың әдісі

«Сұрақ-жауап», топтық жұмыс, «Үш қадамды сұхбат», «ЖИГСО» әдісі,

Негізгі

дерек көздер

«Өзін-өзі тану»журналы Оқулық Интер.тақта

Модульдердің

кіріктірілуі

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Қолданылған

бағалау түрі

Топ басшысының бағалауы, Формативті бағалау

Уақыты

Сабақ кезең-дері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

3 мин

2 мин

5 мин

Кіріспе

«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.

.

Топқа бөлу.

«Әңгімелесу» әдісі

Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қойылады.

Ауызша берілген тапсырманы жұптасып талқылап, өзара бағалау жүргізу.

Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Адам бойындағы қасметтердің атауымен топқа бөлінеді.

Өткен материалды сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіреді.Бір-бірлерінің дәптерлерін тексеріп, өзара бағалау жүргізеді.

Оқулық

Оқушы дәптері

Бағалау парақшасы

15 мин

7 мин

5

мин

Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

Тақырыпты ментальды картаға түзету арқылы сабақтың мазмұнын ашқызамын.

Жаңа ақпаратпен таныстыру.

Мәтінмен жұмыс. «Алма ағашы»[img border=«0» width=«215» height=«4» src=«file:///C:/Users/E71C~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif» v:shapes="_x0000_i1026">

«Өзіммен-өзім» әдістеударамелік тәсілін ұйымдастыру.

Түйіндеме. «Назар аударайық» айдарындағы ақпаратпен таныстыру.

Тапсырма.

Өздерінің жеке өмірлеріңнен бауырмалдық, кеңпейілдік танытқан кездеріңді естеріңе түсіріп, мысалмен айтып беріңдер.

Дәптермен жұмыс.

«Менің түйгенім» тапсырмасын орындату.

Тақырыпты зерттеп, топта талдап, ортақ бір шешімге келіп, ментальды картаға түсіреді. Сынып алдында өз жұмыстарын қорғайды.

Оқушылар оқулықпен жұмыс жүргізеді. Дәптерлеріне жазып, өзара бағалау жүргізеді. Жеке бөліктерге бөліп талдау жасайды.Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар өздерін жақсы сезініп, тыныштық сәтінде дем алады.

Ақпаратпен мұқият танысып,қаншалықты келісетіндіктері талқыланып, Оқушылар жадында сақтауға әрекет етеді.

Оқушылар нақты ақпарат алып, теорияны өмірмен салыстыра қарайды.

Сабақтағы меңгерген білім, біліктерін тиянақтап,қорытындылайды.Ойларын жинақтау мақсатында дәптермен жұмыс тапсырмасын орындайды.

АКТ, маркер, плакат, стикер.

Оқушы дәптері

Бағалау парақшасы

Оқулық,

А4 парақшасы

3 мин

Қорытынды

Сұрақ-жауап.

Жүректен-жүрекке. Үнтаспаны қосып, Қ.Жұмағалиевтың «Жастар әні» әнін айтқызу.

Жаңа тақырып бойынша өздерінің тың ақпараттарын қорытындылайды.

Оқушылардың бәрі қосылып әнді орындайды.

үнтаспа

2 мин

Баға-лау.

Жиынтық бағалау негізіндегі критерийлері.

Жұптық бағалау жүргізеді.

Бағалау парақшасы

2 мин

Реф-лек сия

Кері байланыс.

«Ай» әдісі арқылы (жаңа ай, жарты ай, толық ай) кері байланыс стикерін тарқатамын.

<img border="«0»" width="«34»" height="«34»" src="«file:///C:/Users/E71C~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.jpg»" v:shapes="_x0000_i1027">Толық ай – сабақты толық түсіндім;

<img border="«0»" width="«26»" height="«41»" src="«file:///C:/Users/E71C~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image005.jpg»" v:shapes="_x0000_i1028">Жарты ай — мен жартылай түсіндім;

<img width="«24»" height="«33»" src="«file:///C:/Users/E71C~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.gif»" v:shapes="_x0000_s1026">- Жаңа ай – менің түсінбегенім басымдау болды.

Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазады.

Сабақтың әр кезеңінен кейін ай парақшаларын көтереді.

Стикер, «Ай» парақшалары

1 мин

Үйге тапсырма беру

Дәптермен жұмыс.

Күнделікке жазып алады

Күнделік

Тексерілді:-------------------

Осыған ұқсас жазбалар:

Қазақ әдебиетіXX гасырдын басындагы казак әдебиеті

БиологияЖорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы (қысқа мерзімді жоспар)

КембриджХҮІІІ ғасырдағы қазақ хандығының ішкі және сыртқы жағдайы (ҚМЖ)

БастауышҚысқа мерзімді жоспар. Уақыт өлшем бірліктері және үлестері

Физикафизика пәнінен орта және қысқа мерзімді жоспарлар

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1115465

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар