Қалам салғыш жасау

4 желтоқсан 2014 - Админ
Қалам салғыш жасау

Қарағанды облысы, Балқаш қаласы

№7 Сәкен Сейфуллинатындағы мектеп – гимназиясының

Бастауыш сыныпмұғалімі

Малтабарова НинаКарловна

Өтілімі: 28 жыл

Санаты: жоғары

 Сабақтың тақырыбы:Қалам салғыш жасау.

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды қалам салғыш жасауға үйрету, оның күнделіктіомірдегі қажеттілігін түсіндіру.

Дәлдікке, ойлап жұмыс істеуге үйрету. Есте сақтау,байқағыштық қабілеттерін арттыру, қол, саусақ бұлшық еттерін дамыту, қауісіздікережелерін орындау.

Тәрбиелікмақсаты:еңбекті сүюге, жауапкершілікке, өз бетімен жұмысжасауға, эстетикалық талғамдылыққа тәрбиелеу.

Қажеттіқұралдар:Сүт қорабы, қайшы, желім, түрлі- түсті қағаз.

Сабақтыңтүрі:Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтыңбарысы:

1.    Ұйымдастыру кезеңі.

а) Сәлемдесу

2. Жаңа сабақ:

1- бөлім: «Ұстамен жақын болсаң ісің бітер ».

Жаңа оқу материалын түсіндіру;

Сабақ оқу материалын түсіндіру;

Сабақтың мақсатын, бөлімдерін қайталау.

Үлгі ретіндекорсету:

       1.Сүттіңқорабын алып

2. Үшқорапты әр түрлі биіктікте түзеу қию қажет. Ал қалған үш қорап болса, қиғашкесіледі.

2.    Қораптың сыртынтүрлі- түсті қағазбен қаптап, желімдеу.

Бір- біріне желімдеп, дайын қалам салғышқа қалам, сызғыш,қарындаш, өшіргіш салып қою.

2- бөлім. «Жеті рет өлшеп, бір рет кес ».

1.    Жұмбақ жасыру.

Екі семсер айқасқан

Отқа- текте шайқасқан. ( қайшы )

-        Оқушылардың  қайшымен жұмыс жасаудың қауіпсіздікережелерін естеріне салу, оны жұмыс барысында қадағалап отыру.

Оқушыларменжұмыс істеу.

1.   Сүт қорабыналғызып.

2.   Үш қорапты әр түрлібиіктікте түзеу қию қажет.

3.   Қалған үш қорап болса,қиғаш кесіледі.

4.   Қораптың сыртынтүрлі -түсті қағазбен қаптап, желімдеу.

 

Сергіту сәті:

      Бір, екі, үш- шебер бала біз,

      Төрт, бес, алты- жалқаулықартта қалды.

      Жеті, сегіз- білім мен еңбекегіз.

      Тоғыз, он- тапсырманы орындаужөн.

3- бөлім: « Ойлан жауап қайтар».

-        Мінебалалар сүт қорабынан қалам салғыш жасадық.

-        Ендіжұмбақбай атанын аулына келдік. Ол кісі сендерге жұмбақ дайындапты.

1.   Аяғыбіреу, қолы жоқ,

Шиыр- шиыр жолы көп.

Өзі сөйлей білмейді,

Салған ізі сөйлейді.                    (қалам)

 

2.   Өзі- артық, сөзі-әріп.              (қарындаш)

 

3.      Өшірді, сүртті,

Өзгені құртты,

Өзінде құртты.                          (өшіргіш)

4.   Жылмаң- жылмаңетеді,

Жылмаңдап сайдан өтеді.

Із- міз тастап кетеді.                 (ине)

 

5.   Кішкенеөзі, мың көзі.               (оймақ)

 

6.   Жарқылдаған қосқылыш,

Қолға тисе, жоқ тыныш.            (қайшы)

4- бөлім: « Шебердің қолы- ортақ, Шешеннің тілі- ортақ ».

         Сабақтыбекіту, қорту.

-        Әроқушыны еңбегіне қарай бағалау.

 

 

 

 

 

     

 

 

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1084961

Пікірлер (2)
Бақытжан Баянбаев # 20 желтоқсан 2014 в 22:52 +1
Қолөнер мен әдебиетті сабақтастырған сабақ екен, өзіме ұнады,жақсы жазылған.
Админ # 19 қаңтар 2015 в 22:13 0

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар