Мезозой заманның бор кезеңі пайда болуы (ҚМЖ 11 сынып)

22 сәуір 2015 - Гулмайда Саниқызы

Пәні

Биология. 05.01.2015ж

Сыныбы

11 сынып

Сабақтың тақырыбы

Мезозой заманның бор кезеңі пайда болуы

Мақсаты

üмакроэвалюцияның негізгі сипаттамаларын талдап, талқылау, эвалюцияның ережелеріне мән беру

üтүрдің-эвалюциялық бірлік екендігін өз беттерімен оқып, зерттеуге бағыттау

Күтілетін нәтижелері

üмакроэвалюцияның ережелерін, негізгі сипаттамаларын талдайды, түсінеді

түрдің-эвалюциялық бірлік екендігін өз беттерімен оқып, зерттеу, сипаттау жұмыстарын жүргізе алады

Сабақ кезеңдері

Бағалау

Кіріспе

Ұйымдастыру. Амандасу.

Топқа бөлу. Мұғалім оқушыларды топқа бөлуді ұйымдастырады.

Амандасады.

Органоидтардың суретін құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды.

Критерий арқылы бағлау

Формативті бағалау: «Қолпаштау», «Смайлик», «Шапалақтау»,

Екі жұлдыз, бір тілек

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.

Тұсаукесер

ДБЖ таныстырылымдар тыңдалады

Эвалюциялық жүй құру тапсырылады

І топ Архей

ІІ топ Протерезой

ІІІ топ Мезозой

Әр кезеңнің өз ерекшелігін ғалымдардың теорияларымен сәйкестендіру!

Оқушылар өздеріне берілген тапсырмадан тірек сызба құрастырып, эвалюциялық жүйесіне мән беру керек

Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру.

Тақырыпты өздігінен оқуға тапсырады.

ББҮ кестесі толтырылады

Тақырыптағы негізгі ойды анықтау. Тақырыпты толық игеру мақсатында топ мүшелері бір-біріне түсіндіруді ұсыну.

Формативті бағалау: «Қолпаштау», «Смайлик», «Шапалақтау».

Сергіту сәті.

Кеңейтілген тапсырма: А)Терминдік сөздермен жұмыс. В)Схема құру

С)Болжалды жоспар құру

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, жұптар бір-біріне түсіндіреді.Керекті мәліметтерді жазып отырады, білген ақпараттарымен бөліседі.

Оқушылар топішілік мәлімет алмасулар жүреді.

Қалыптасқан пікірді топтастыру стратегиясына байланысты ойларын сыныптастарымен талқылайды. Оқушылар өз ойларын айтады.

Оқушылар бір-бірін «Смайликтер» арқылы бағалайды. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. Оқушылар сазға билеп денесін сергітеді.

Оқушылар өз мүмкіндігіне қарай тапсырмаларды орындайды.

Қорытынды

Сабақ соңындағы рефлексия:

Үйге тапсырма:

«Сұрақтар жәрмеңкесі ұйымдастырылады»

әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Синквейн жазу

Эссе

Оқушылар ролдік ойындарды ойнайды, сабақта өткен материалды қайталап, бекітеді.

Оқушылар стикерге өз ой-пікірлерін жазып, арнайы плакатқа жапсырады.

Эссе

«Мен ғалым болсам, тіршілікті болжар едім .........»

Күнделіктеріне жазу

Осыған ұқсас жазбалар:

БиологияМезозой заманның бор кезеңі пайда болуы (ҚМЖ)

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1103584

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар