Мезозой, Юра кезеңі. /ҚМЖ/

22 сәуір 2015 - Гулмайда Саниқызы

Пәні

Биология. 03.01.2015ж

Сыныбы

11

Сабақтың тақырыбы

Мезозой заманның юра кезеңі пайда болуы

Мақсаты

üэволюцияның негізгі заңдылықтары: дивергенция, конвергенция, параллелизм анықтамаларын түсіну, білу,

ü қорытынды шығару

ü сындарлы ойлауға бағытталған тапсырмалармен жұмыстандыру

Күтілетін нәтижелері

üэволюцияның негізгі заңдылықтары: дивергенция, конвергенция, параллелизм анықтамаларын түсінеді, білу, қорытындылай алу

сындарлы ойлауға бағытталған тапсырмалармен жұмыстанады

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

Ұйымдастыру. Амандасу.

Топқа бөлу. Мұғалім оқушыларды топқа бөлуді ұйымдастырады.

Амандасады.

Органоидтардың суретін құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды.

Критерий арқылы бағлау

Формативті бағалау: «Қолпаштау», «Смайлик», «Шапалақтау».

Оқушылар бір-бірін «Смайликтер» арқылы бағалайды. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.

Суреттер,

плакаттар,

презентация,

стикерлер

Тұсаукесер

№1 тапсырма

«Он сұрақ» әдісі жүзеге асырылады. жер тарихының даму кезеңдерін ыммен көрсетеді

№2 тапсырма

Тірек сызбаны аяқта

Жер тарихының кезеңдері

№3 тапсырма

І топ Архей

ІІ топ Протерезой

ІІІ топ Мезозой

Ортадағы оқушы маңдайда жазылған сөзді анықтау үшін тұспалдап 10 сұрақ қояды. Оқушылар сұрақтарға «ия» немесе «жоқ» деп жауап беру арқылы кілт сөзді анықтауға көмектеседі.

Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру.

Тақырыпты өздігінен оқуға тапсырады.

Мезозой заманның юра кезеңі пайда болуы

INSERT әдісі / оқушы дәптеріне түсіру /

üмен бұрынан білемін

+ мен үшін жаңалық

-мен бұл мәліметті білмеймін

? мен үшін бұл мәлімет күмәнді

Ойлан-Жұптас-Топтас Тақырыптағы негізгі ойды анықтау. Тақырыпты толық игеру мақсатында топ мүшелері бір-біріне түсіндіруді ұсыну.

Сергіту сәті.

Кеңейтілген тапсырма: А)Терминдік сөздермен жұмыс. В)Схема құру

С)Болжалды жоспар құру

Кесте бойынша толтырады

ü

+

?

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, жұптар бір-біріне түсіндіреді.Керекті мәліметтерді жазып отырады, білген ақпараттарымен бөліседі.

Оқушылар топішілік мәлімет алмасулар жүреді.

Қалыптасқан пікірді топтастыру стратегиясына байланысты ойларын сыныптастарымен талқылайды. Оқушылар өз ойларын айтады.

Оқушылар өз мүмкіндігіне қарай тапсырмаларды орындайды.

Қорытынды

Сабақ соңындағы рефлексия:

Үйге тапсырма:

«Кезбе тілші» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. «Post-It».Не нәрсе оңай болды? Не нәрсе қиын болды? Не білгіңіз келеді?

§1 таныстырылымдар дайындау

Оқушылар ролдік ойындарды ойнайды, сабақта өткен материалды қайталап, бекітеді.

Оқушылар стикерге өз ой-пікірлерін жазып, арнайы плакатқа жапсырады. Күнделіктеріне жазу

Мұғалімнің рефлексиясы

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1129983

Пікірлер (1)
Базаргул Агимбекова # 10 мамыр 2015 в 23:52 0
Сабақ құрылымы, өтілу барысы ұнады.

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар