Тозаңдану және ұрықтану

22 қараша 2014 - Айгуль Тортаева

 Қарағанды облысы
Ұлытау ауданы
№11 Қоскөл орта мектебі

биология пәні мұғалімі  Тортаева Айгуль Сериковна

қысқа   мерзімді   сабақ  жоспары

Күні: 22.11.2014 ж

Сыныбы:6 сынып

Пәні: Биология

 

Сабақтың тақырыбы:   Өсімдіктердің жынысты көбеюі. Тозаңдану мен ұрықтану.

Мақсаты: Өсімдіктердің жынысты көбеюі. Тозаңдану мен ұрықтану   туралы  түсіндіре отырып, оқушылардың  сыни тұрғыдан ойлауын тереңдету, Топтық және жұптық жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың  пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Міндеттері:

                       1.тозаңдану,ұрықтану  туралы жалпы сипаттама беру;

                       2.өзара пікір алмасуға ықпал ету;

                       3.оқушылардың  бағалай білуіне ықпал ету;

Қолданылған модуль:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету» «ОүБ және ОБ», «АКТ ны қолдану»

 

http://файлообменник.рф/zlia5laqa7tn.html

 

Мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті:

не істеймін?

 

Оқушылардың

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар:

осы іс-әрекеттер үшін маған қандай құралдар, кітаптар,

компьютерлік жабдықтар және т.б қажет?

1.Кіріспе

 

 

 

 

 

2. «Көтеріңкі  көңіл-күй» стратегиясы

Мақсаты: жағымды ахуал туғызу.

 

 

 

 

 

3. Қайталау-оқу анасы

1.тайм-аут»ойыны

2.Эссе  немесе өлең шумақтарын оқу

 

 

4. Жаңа сабақ тақырыбын ашу

  

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен амандасамын, бүгінгі сабаққа деген көңіл-күйлерін смайликтер арқылы көрсетулерін сұраймын

 

 

Оқушылардың

бүгінгі сабаққа деген жақсы көңіл-күйлерін,қызығушылықтарын ояту  мақсатында тренинг өткіземін

 

Гүл түстері арқылы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тақтадан бүгінгі тақырыпқа байланысты сурет көрсетіп, түрткі сұрақтар арқылы

Сол тақырып бойынша өз ойларын постерге түсіреді

 

 

 

 

 

 

Музыка әуенімен

Гүлге қонған көбелектер кейпіне еніп, гүлге қонып, сол гүл түстері бойынша топқа бөлінеді

 

 

 

 

оқушылар   интербелсенді тақта дан шыққан суреттер мен мәтін сәйкес келсе,қол шапалақтайды, келмесе аяқтарын тарсылдатады

өз эсселері мен өлең шумақтарын оқиды

 

суретке байланысты өз ойларын айтады, жаңа тақырыпты ашады

топ басшысы, спикер, тайм-кипер өз міндеттерін жауапкершіліктерін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Жақсы, жарайсыңдар!» деген сөздер арқылы өзара бір -бірін бағалайды.

 

 

 

 

Смайликтер арқылы, бас бармақпен бағалайды, бір-бірін өзара  және топты бағалайды

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

Смайликтер арқылы

 

 

 

гүлдер

интербелсенді тақта

Маркер, парақшалар

смайликтер

 

 

   5. Негізгі бөлім

Мағынаны тану«Зерттеушілік» жұмыс

Мақсаты:

Әр топқа жеке тапсырмалар беремін.

6. Сергіту сәті «Қаңқалар»

Мақсаты: музыкамен қимылдары жасай отырып, оқушыларды сергітіп алу

7. Тапсырмалар

Мақсаты: 2 топқа да тапсырмалар беріледі топ болып жауап береді.

 

 

Сыни тұрғыдан ойлау модулінің төмендегі элементін қолдану

 

 Топтастыру  әдісі

 Эссе жазу

 Бес жолды өлең

 

 

Оқушылар сергіту жаттығуларын жасайды

 

 

 

 

.

Топ мүшелері өзара ақылдаса отырып, шағын зерттеу жұмысын жасайды. Жаңа тақырып бойынша осы модуль элементтерін пайдалана отырып (Жұптасып, топтасып, арадан бір спикер шығып қорытындылайды)

 

 

Топтар өзара формативті бағалау жасайды

 

Өзгенің пікірін сыни тұрғыдан бағалап, қабылдай алады.

 

 

 

 

Флипчарт, маркер, оқулық

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

Қорытынды бөлім

«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы

Мақсаты:

Оқушыларға арнайы  парақша тарату арқылы ойларын түйіндетемін.

Бағалау сәті

Мақсаты:

Әр топқа сабақ барысындағы белсенділігін смайликтер арқылы бағалату

Үй тапсырмасы

Мақсаты:

Оқулықтан тыс материалдарды жазбаша түрде жинақтап, бекіту сұрақтарына дайындалып келу

 

 

 

 

 

Тақырып жайлы мәлімет жинақтап, үй жұмысына дайындалып келеді

 

Өздік жұмыс арқылы тақырып жайлы ойларын ортаға салады.

 

Топ мүшелері өзара ақылдаса келе, тиісті смайликті көтеріп, баға береді.

өте жақсы

(тақырыпты толық түсіндім)

жақсы (әліде толықтыруым керек)

нашар (төмен, түсінбедім)

 

 

 

 

 

 

Өзін өзі реттейді, әрі өзіне баға береді.

 

 

 

 

Өз шамасын саралап, өзара формативті бағалау жүргізеді.

 

 

 

 

 

 

Стикерлер

 

 

 

 

 

Смайликтер

Осыған ұқсас жазбалар:

БиологияМәдени өсімдіктердің шыққан орталықтары

Биология§35 Антропосоциогенез сатылары. Адамның бейімделуі.

Биология§3 Көмірсулар

Биология§8 Бұлшық ет және жүйке ұлпаларының құрылысы мен қызметі.

БиологияФОТОСИНТЕЗ, ОНЫҢ САТЫЛАРЫ ЖӘНЕ БИОСФЕРАДАҒЫ ҒАРЫШТЫҚ РОЛІ

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1062415

Пікірлер (1)

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар