Web-беттегі гиперсілтемелер

Бекітемін:__________

Қысқа мерзімді жоспар

<a href="<a href=" http:="" szh.kz="" tag="" name"="">"> Ағымдық құжаттың бір бөлігіне гиперсілтеме құрады.

Пәні: информатика

Класы :11

Күні: 2.04.2015ж

Сабақтың тақырыбы:

Web-беттегі гиперсілтемелер

Сабақтың мақсаты:

Web-беттегі гиперсілтемелерді біледі оны шығармашылық жұмыс барысында қолдана алуға дағдылану.

Күтілетін нәтиже

Өз бетімен шығармашылық жұмыс жасай алады.

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдер

Жасалатын іс-әрекеттер

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

«Смайликтер»

Топқа бөлу

Сөзжұмбақ

«Гиперсілтеме»

Әр қайсысы бір –біріне смайликтер арқылы көңі күйлерін білдіреді.

Компьютер құрылғыларынан жасалған кеспе қағаздарды құрастыру арқылы топқа бірігеді.

А

Г

Е

Н

Т

Б

И

Т

П

О

Р

Т

Ж

Е

Л

І

Ж

Е

Р

Г

І

Л

І

К

Т

І

С

А

Н

Д

Ы

Қ

<img width="«2»" height="«42»" src="«file:///C:/Users/-33E1F~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.png»" v:shapes="«Прямая_x0020_соединительная_x0020_линия_x0020_1»">R

І

N

G

Ш

Л

Ю

З

Т

І

К

Е

Л

Е

Й

Д

О

М

Е

Н

М

О

Д

Е

М

W

Е

B

Сұрақтары:

    1.Қазіргі кездегі қолданыстағыжелілік байланыс?

    2.Ақпараттың кәшә өлшем бірлігі?

    3.Тізбектей және параллель жалғанған интернет желісі?

    4.Компьютерлік тізбекне деп аталады?

    5.Қысқа желі арқылы қосылған байланыс түрі?

    6.Жергілікті ақпарат арқылы қандай ақпаратты жоғары жылдамдық пен беруге болады?

    7.Кең таралған адаптер?

    8.Әр түрлі желілерді түйістіру не деп аталады?

    9.ДСС –компьютерді кабельге жалғаудың қай түріне жатады?

    10.Деректер базасының катологі?

    11.Интернетті қосатын құрал?

    12.Интернеттің ең көп тараған және кең тараған түрі?

АКТ, ДК, интерактивті

тақта, ЭО, слайдтар,

маркер, стикерлер.

Мағынаны ашу

ЭО.

Түртіп алу,

Дәптермен жұмыс

Ақпаратты оқу, қажет ақпартты түртіп алу.

Гиперсілтемелермен жұмыс. Жалпы Интернете шолу жасау URL адресті енгізу жолымен емес, гиперсілтемелерді қолдану арқылы іске асады. Web-беттердіэкранда көру кезінде гиперсілтемелердің асты сызылып (әдетте көк түстпен) көрсетіледі. Әдетте гиперсілтемелердің ғана асты сызылып көрсетіледі. Ана құрлым сенімді болып табылатыны тышқан көрсеткіші. Курсорды гиперсілтемеге жақындатсаңыз, ол пішінін сұқ саусақпен нұсқап тұрған қолдың пішініне өзертеді, ал гиперсілтеме болса броузердің келтірілген жұмыс бабына сәйкестісін өзгертеді. Сілтемедегі URL адресті жай-күй жолында көрсетіледі. Гиперсілтемені бассаңыз соған сәйкес Web-бет ағымдағы бет орнына жүктеледі. Егер гиперсілтеме жеке тәуелсіз файлды көрсетсе, онда оны жүктеу FTP протоколы арқылы жүзеге асырылады. Web-беттерде сондай-ақ графикалық сілтемелер (яғни суретпен берілген гиперсілтемелер) және бірнеше сілтемелерді бір ғана бейнеге біріктіретін карталық- бейнелер де кездеседі. Ашық Web-беттегі сілтемелерді көру үшін ТАВ пернесін қолданған ыңғайлы. Бұл пернені басқан уақытта енгізу сызығы келесі сілтемеге ауысады. Сілтемелер бойымен жылжу үшін ENTER пернесін қолдануға болады. Мұндай жағдайда текстік және графикалық сілтемелер, Сондай-ақ жеке карталық бейнелердің облыстары сараланады. Гиперсілтемелдің қосымша мүмкіндіктерін қолдануға контекстік меню мүмкіндік береді. Ағымдағы бетті жаппай-ақ жаңа бет ашу үшін Открыть вновомокне командасын таңдау керек. Нәтижесінде броузердің жаңа беті ашылады. Көрсетілген гиперсілмедегі URL адресті Копировать ярлык командасының көмегімен буферге сақтауға болады. Сөйтіп оның қайта қолдану үшін Адрес тақтасына немесе кез-келген құжатқа қоюға болады. Ағымдағы бетке және оның элементтеріне қатысты басқада операцияларды контекстік меню арқылы іске асырған тиімді:

Гиперсілтемелер

Басқа құжаттарға немесе ағымдық құжаттың бір бөлігіне гиперсілтеме құрады.

Құжат авторына хат жазу үшін почталық программаны шақыру гиперсілтемесін құрады.

Құжатта гиперсілтеме мақсатында қолданылатын текст

<a href="<a href=" http:="" szh.kz="" tag="" name"="">#NAME

Ой толғаныс

Эссе жазу

Web беттерге гиперсілтеме не үшін қажет?..

    Кері байланыс

    Үй тапсырмасы

<img width="«338»" height="«280»" src="«file:///C:/Users/-33E1F~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.png»" align="«left»" hspace="«12»" alt="«600px-Archery_Target_80cm»" v:shapes="«Рисунок_x0020_2»">Нысана

    1.БҮГІНГІ САБАҚТА СЕН ҚАНДАЙ ҮШ ЖАҚСЫ ЗАТ ЖАСАЙ АЛДЫҢ?

    2.КЕЛЕСІ САБАҚТА НЕНІ ЖАҚСАРТАР ЕДІҢ?

    3.ОЛАЙ ЖАСАУ СЕНІҢ ҚОЛЫҢНАН КЕЛЕ МЕ?

    4.НӘТИЖЕГЕ ЖЕТУ ҮШІН НЕНІ ӨЗГЕРТЕР ЕДІҢ?

    5.ҚАЛАЙ ЖАСАСАҢ ТИІМДІРЕК БОЛАР ЕДІ?

Тақырып бойынша оқу. Интернет желісінде жұмыс жасау.

Сабақтың сәтті тұстары

Сабақтың сәтсіз тұстары

Осыған ұқсас жазбалар:

Қазақ әдебиетіАбайды оқы, ерінбе!..

Қазақ әдебиетіТуысым – түп-тамырым, қазығым. Тәрбие сағаты.

ГеографияГеография пәніне қысқа мерзімді жоспар

ГеографияАфрика материгі. Географиялық орны. Жағалауындағы мұхиттар мен теңіздер. Зерттелу тарихы.

Орыс тіліПовторение по составу слова

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1083506

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар