Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов

8 ақпан 2014 - Серік Ұзақбайұлы
Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов

Мұғалімнің

 аты-жөні:  

Ниязов Серік

География пәні

8 А  сыныбы

Қармақшы ауданы Төретам  кенті

№80 мектеп-гимназия

26.10.2013

6 күн

4сабақ

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов

Мақсаты

Қазақтың ғұлама ғалымы Ш.Ш.Уәлиханов жайында жан-жақты ақпарат беру.

Оқушылардың топтық және жұптық жұмыс жасауын, сипаттау, бағалау, зерделеу, талдау жұмыстарын жүргізуге жағдай жасау.

Сілтеме

География 8 сынып оқулығы, Авторлары:Ә.Бейсенова. Қ.Карпеков. 2012 жыл

Оқыту нәтижесі

Ш.Уәлиханов жайында тұжырымды ақпарат алатын болады. Жеке ойларын ортаға салып өз жұмыстарына бағалау, талдау, зерделеу жұргізе алады

Түйінді идеясы

Қазақ халқының біртуар ұлы -Ш.Ш.Уәлиханов

Әдіс-тәсілдер

1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. 4. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды  пайдалану.

2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 5. Талантты және дарынды балаларды оқыту.

3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 6. Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту мен оқу.

7.Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Ресурстар

Интерактивті тақта, электронды оқулық 8 сынып, постер, маркер.

Сабақтың кезеңдері

 

Уақыты

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Тапсырманың мазмұны

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

 

 2 минут

 Амандасу, сиқырлы микрофонды пайдаланып сабақ мақсатын айтып өтеді.

Амандасу, сиқырлы микрофон арқылы әр топтан 1 оқушы шығып сыныптастарын сабаққа сәттілік тілейді

 

Амандасу, сиқырлы микрофон арқылы сәттілік тілеу .

 

ІІ Үйтапсырмасын сұрау

6 минут

Видеосұрақ 

Мен білгім келеді?

тапсырмасын орындатады.

Сыныптастары  мен білгім келеді деп оқушыларға үй тапсырмасы бойынша видеосұрақ қояды?

Интерактивті тақтадағы оқушы сұрағына

жауап береді.

Сұрақ қойған оқушы жауап үшін рахмет айтады.

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

 

2 минут

Интерактивті тақтадан  жадыны дамытуға арналған жаттығу орындату

 Интерактивті тақтадан өтілген тақырыптар бойынша тізбектелген сөздер беріледі, оқушыларға оны есте сақтау, интерактивті тақта жабылған соң қағазға тізбекті сөзді жұп болып жазады.Сөз тізбегі 1 минут

тан кейін қайта көрсетіліп оқушылар жауаптарын тексереді.Толық және жылдам орындаған жұптар тақтаға шығып оқиды.

Оқушылар интерактивті тақтадан берілген тізбекті жадыда сақтап, еске түсіру арқылы жұппен қағазға орындайды.

Дескрипторлар

Жарайсыңдар деп 3 мәрте қол соғады .

Жаңа сабақ кезеңі

2 минут

Зерттеуші аты және зерттелген аймақтар бойынша топқа бөлу.

Зерттеушіні аты партада жазылулы тұрады, зерттелген аймақтар оны іздеп тауып топқа бөлінеді.

 

Оқушылар топқа бөлінеді.

Тобындағы 5 рөлді: төраға, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтайды.

-

2 минут

 

Оқушыларға Шоқан фильмінен үзінді көрсетіледі.

Фильмді көре отырып ой түйіндейді.

 

Фильмді көреді.ой түйіндеу.

-

3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларға оқулықтағы мәтінмен танысуға уақыт береді.Оқушыларға сұрақтар қояды.

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықтың 36-37 беттегі жаңа сабақты бір пысықтап оқиды.

Сұрақтар қойылады:

1.Фильм кім жайында.болды?

2 Не себепті Қазақ халқының біртуар ұлы деп атайды ?

3. Шоқан бейнесін  өздеріне үлгі тұтасындар ма ,қандай тұстарын?

Оқушылар жаңа тақырыпты  ашады, жаңа сабақ мәтінімен танысады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескрипторлар

мадақтау арқылы.

 

 

 

 

 

 

 

12 минут

 

 

 

Ойлан, бірік, бөліс ойының жүргізеді.

 

 

 

Шоқан басқан жолдармен .

Картаны пайдалана отырып Шоқан зерттеулерінде қандай обьектілер  қамтылған және сипатталған

Сұрақтарға жауапты жеке жұп, топ болып жазады, постерге орындайды,

қорғайды.

 

Сұрақтарға.жұп.топ болып жауап

жазып ,қорғайды.

 

 

Жест-мимика бармақ арқылы бағалау.

10 минут

Блум тапсырмасын орындату.

Блум таксономиясы тапсырмасын орындату.

Уақытты ұтымды пайдаланып, тапсырманы орындайды.

Жұптық бағалау парағы.

 

2 минут

 

 

Интерактивті тақтадан венн диаграмасын орындату.

Қортындылау тапсырмасына Венн диаграмасында орындайды. Алдыңғы тақырыптырдағы зерттеушілермен, Шоқан саяхатын салыстыру.

Оқушылар тапсырманы орындайды.

 

 

Смайлик

беру арқылы

топтар белсенділігін бағалау.

 Қорытынды бөлім

 Бағалау

2 минут

Сабақты қортындылау Белсенді топ мүшелерін

 мадақтау.

Сабақ барысында белсенді оқушыларды мадақтау.

 

Топбасшысы топтағы белсенді жұмыс жасаған оқушыларды сиқырлы микрофон арқылы айтып өтеді.

 

-

Кері байланыс

 1 минут

Оқушыларға бүгінгі сабақ ұнадыма кестесін толтырту.

Бүгінгі сабақ ұнадыма кестесін толтыру.

Оқушылар кестені толтырады

Үйге берілетін

тапсырма

1 минут

Үй тапсырмасын береді

№ 7 тақырыпты оқу,

реферат немесе 3

слайдтық презентация

 құрастыру.

 

Үйге берілген тапсырманы күнделіке жазып алады

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1141953

Пікірлер (2)
Гулайым Кариева # 7 маусым 2015 в 18:42 0
жоспарыңыз өте "жұтаң", өте қысқа. Әдіс-тәсілдер аталады да оқушылардың жасаған жұмыстары, мұғалімнің бағыттаушы сұрақтары қайда?
Серік # 7 маусым 2015 в 19:59 0
Саламатсыз ба олардың барлығы қосымшада

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар