Архимед күші. Денелердің жүзу шарттары

23 желтоқсан 2014 - Кәмшат Тәшібаева

Павлодар қаласы,Ертіс ауданы, Қызылжар ауылы, 

Қызылжар жалпы орта білім берумектебі 

физика және математика пәнініңмұғалімі 

Тәшібаева Кәмшат Еркінжасқызы,санатыII, 

Кембриджбағдарламасы бойынша үшінші (негізгі) деңгей 

 

Сабақтың тақырыбы: Архимед күші. Денелерлің жүзу шарттары 

Сынып:

Мақсаты: 

Білімділік:Архимед күші, денелердің жүзу шарттарытүсіну, дененің және сұйықтың тығыздығына байланысты болатынын түсіндіру, тәжірбие қою дағдыларын, іскерліктерін қалыптастыру. 

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыружәне дамыту. 

Тәрбиелік:Оқушылардың топ боп жұмыс атқаруын, ойларын тұжырымдап, шапшаң, жинақы айтуын, әр топтың бірін-бірі сыйлауғатәрбиелеу. 

Сабақтың түрі:Аралас. 

Сабақтың типі:жұптық, топтық 

Көрнекілігі:Тығыздықтар кестесі, суреттер, кесте(керосин, бензин, глицерин), әрбір оқушыда суы бар ыдыс динамометрлер, дененлер, жүк жиынтығы, кіші альминий, мұз, тығын, метел кестесі, табақша, картоп, тұзды су, карточкалар, пластилин шарик, топ жазылған плакат. 

 

Құрал жабдықтар: интерактивті тақта, аққағаз беті, фломастерлер, маркерлер 

Пайдаланылатын әдебиеттер:7 сынып оқулығы «Физика және астрономия», электронды оқулық, есептер жинағы.                                                                                 

Сабақ кезеңдері 

Уақыт 

Мұғалімнің іс-әрекеті 

Оқушылардың іс-әрекеті 

І.Ұйымдастыру кезеңі  

5мин

 

 

 

Сәлеметсіздер ме, балалар, ұлы ағартушы Ы.Алтынсарин атамыз 

«Кел, балалар, оқылық, оқығанда көңілге ықыласпен тоқылық....» деді емес пе, ендеше бүгінгі сабақта барлығымыз ынталы, белсенді, ықыласты, зейінді, зерделі болайық! <o:p></o:p>

Интербелсенді тақтадан «Дене жаттығулары» бейнеролигін көрсету, оқушылармен бірге жаттығу жасау <o:p></o:p>

Сәлемдеседі. 

 

 

 

 

 

Бейнероликте көрсетілген жаттығуларды оқушылар істейді. <o:p></o:p>

 

5мин 

Білу

АКТ

 

СТО

 

Қызығушылықтарын ояту <o:p></o:p>

Өткен сабақтарда «Манометрлер. Сорғылар» тақырыбы бойынша оларға не жататынын және қайда қолданылатынын интербелсенді тақтаға шығып, оқушылар толтырады 

Ӏ топ                                      ӀӀ топ 

Манометрлер                 Сорғылар 

 

 

 

«Манометрлер. Сорғылар» тақырыбы  бойынша әр топтан оқушылар шығып толтырады


 ІІ. Өткен тарауды тексеру 

 

10 мин 

 

Түсіну 

ОБжК 

ДО 

Жұппен, 

Топпен жұмыс 

ОЖЕСОжО 

ТжДБО 

СТО

 

Бүгінгі біздің  тақырыбымыз «Архимед күші. Денелерлің жүзу шарттары».

 

 

Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни қызыл және жасыл түстерге бөлу. 

Әр топқа флипчарт, маркер, түрлі түсті фломастер таратылады. 

Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ тақырыпты оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды 

 

Оқушылар дыбыссыз қадам жасап, 2 топқа бөлінеді.  

 

 

 

ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру 

10 мин

Қолдану

ОжОЖТ 

ДО 

ОБжК 

 

Тақырыпты оқуға 4 минут, топта талқылап, флипчартқа <o:p></o:p>

«Архимед күші. Денелерлің жүзу шарттары» тақырыбын түсіреді. Әр топ жасаған флипчарттарын қорғау 

Тақырыпты оқып, топта талқылып, флипчартқа түсіреді топ 

Флипчартты қорғайды. 

 

 

7мин 

Талдау 

 

АКТ

Топпен жұмыс 

ДО 

ТжДБО

СТО

Интербелсенді тақтада «Архимед күші. Денелерлің жүзу шарттары» не жатады, әр топтан бірнеше оқушылар интербелсенді тақтаға шығып, жазады 

 

Әр топ түсінгені бойынша интербелсенді тақтадағы «Архимед күші. Денелерлің жүзу шарттары» толтырады 

 

8 мин 

 Синтездеу 

СТО

ДО 

Бағалау

ОҮБжОБ 

 

-           Венн диаграммасы: 

Архимед күші мен ауырлық күші 

 


 

 

 

 

 

 

 


Оқушылар сендер өздерінді өздерін бағалайсыңдар. 

Бүгін бәріміз жақсы жұмыс жасадық 

Осы тақырыпқа «Эссе» жазып келіңдер. 

Венн диаграммасын оқушылар интербелсенді тақтаға шығып, толтырады <o:p></o:p>

 

 

 

 

 

Оқушылар өзін-өзі, жұпты, топты бағалайды 

 

 

 

 

Осыған ұқсас жазбалар:

ҰстаздарғаТізбектелген сабақтар топтамасына Бағдарламаның сыни тұрғысынан ойлау модулінің қалай және неге енгізілгені туралы бір рефлексивтік есеп

ҰстаздарғаОқу мен оқытудағы өз тәжірибесіне енгізгендегі өзгеріс жайлы рефлексивтік есеп

ИнформатикаКомпьютердің қосымша құрылғылары

БаяндамаБілім саласындағы оң өзгерістер

Тәрбие жоспарыТіл – тірегіміз, соғып тұрған жүрегіміз

Сабақ жоспарлары сайты,      www.jospar.kz - 1150741

Пікірлер (0)

Пікір жазылған жоқ, алғашқы болыңыз!

Сайт редакциясының

Электронды почтасы:

bioustaz@mail.ru

Блогтағы жазбалар